Nedjelja , 27. Maj 2018.
Naslovnica / Aktuelno / Barcelona vs Chelsea – PLUS/MINUS

Barcelona vs Chelsea – PLUS/MINUS

U uzvratnom susretu 1/8 finala Lige prvaka, Barcelona je na Camp Nouu savladala Chelsea sa 3-0. Pogotke za Blaugranu postigli su Leo Messi u 3. i 63. minuti, te Ousmane Dembélé u 20. minuti.

Dosta dobrom predstavom, Barça je osigurala prolazak među osam najboljih ekipa u Evropi, a u nastavku donosimo naš rezime večerašnjeg susreta.

POZITIVNE STRANE

•  Novi plasman u 1/4 finale

Barça je uvjerljivom pobjedom izbacila Plavce iz Londona i osigurala plasman u 1/4 finale po 11. put uzastopno što predstavlja rekord. Nakon izvlačenja u petak, ostaje nam da vidimo može li Barça dogurati dalje nego prošle sezone…

•  Leo Messi

Nakon što je po treći put postao otac, najbolji igrač svijeta je odigrao sjajan meč. Načeo je mrežu Chelseaja ranim pogotkom, zatim oduzeo loptu Cescu te nakon dva driblinga asistirao Dembéléu za 2-0. U jeku napada Chelseaja odlučio je uništiti svaku nadu gostima i svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu Conteove ekipe.

•  Ousmane Dembélé

Francuz je nakon Malage odigrao još jedan odličan meč. Postigao je sjajan pogodak za 2-0, ali je i dosta učestvovao u igri, kako u napadu tako i u odbrani. Sigurno da Culesi mogu biti zadovoljni kako Dembélé igra u zadnje vrijeme, jer je evidentno da daje jednu sasvim novu dimenziju Barçi.

•  Taktička raznovrsnost

Barça je prethodnih godina često igrala najljepši nogomet, međutim takva taktika je nerijetko znala uzimati danak. Večeras smo vidjeli novi način na koji Barça može izbaciti velike ekipe. Valverde je unio dosta balansa promjenom formacije, odbrana je postala mnogo bolja, a još kada imate Messija, Suareza i Dembéléa naprijed, onda su protivnici na velikim mukama. U ovom meču se činilo kao da je ovaj stručnjak u nekim trenucima svjesno prepustio Chelseaju loptu.

Vidjet ćemo da li će ovakav Barçin pristup odvesti katalonskog diva do same završnice najelitniejg klupskog natjecanja u Europi…

NEGATIVNE STRANE

•  Eventualne povrede

Težak meč večeras bi nažalost mogao uzeti svoje žrtve. Andres Iniesta je prvi napustio teren početkom drugog poluvremena. Sergio Busquets je izašao nakon 60 minuta igre, budući da je dobio nezgodan udarac u duelu sa Giroudom. Jordi Alba je zadnjih 15 minuta odigrao pod velikim bolovima, jer nije želio napustiti teren s obzirom da su sve 3 izmjene već bile izvršene.

Dodatni pregledi će ustanoviti jesu li u pitanju povrede i kakve prirode.