Petak , 22. Juni 2018.
Naslovnica / Aktuelno / Eibar vs Barcelona – PLUS/MINUS

Eibar vs Barcelona – PLUS/MINUS

Barcelona je danas na Ipurui pred 6. 760 gledalaca, teškom mukom savladala Eibar, rezultatom 2-0. Strijelci za Blaugranu bili su Luis Suarez u 16. i Jordi Alba u 89. minuti. Veoma teška utakmica za katalonskog diva pred gostovanje u Londonu, ali najbitnija stvar od svega je da je upisana pobjeda na vrućem gostovanju. Igra nije bila sjajna, ali bitno je da ekipa ide sa dozom samopouzdanja na gostovanje u Londonu, a mi u nastavku donosimo pozitivne i negativne strane današnjeg duela:

POZITIVNE STRANE

• Povratak na pobjednički kolosijek

Nakon dva uzastopna ligaška remija, Barcelona se danas vratila na pobjednički kolosijek. Ova pobjeda je veoma značajna nakon što je Atletico smanjio prednost u La Ligi na 7 bodova, tako da je pritisak sada prebačen na Madriđane pred njihov sutrašnji susret protiv Athletic Bilbaoa.

• “Clean sheet”

Vrlo teška utakmica i za odbranu Blaugrane. Eibar je vršio visok presing, tako da je odbrana puno patila sa iznošenjem lopte. Ter Stegen je imao posla sa napadačima domaćih, a u jednom navratu i prečka se zatresla. Ipak, odbrana Blaugrane je sve to prebrodila i upisala novi meč bez primljenog gola.

• Jordi Alba

Još jednom pokazao da je odlaskom Neymara dostigao svoj puni potencijal na poziciji lijevog beka. Uspješno je zatvorio vrlo opasnog Orellanu, iako je Čileanac pogodio prečku udarcem s distance. Nakon isključenja Čileanca, u potpunosti je iskoristio njegov nedostatak na terenu, te se više priključio napadu i na kraju rutinski pogodio za ovjeru Barcelonine pobjede.